Lokalizacja


szlak3

Ustronie Morskie to malownicza typowo letniskowa miejscowość położona na Wybrzeżu Słowińskim nad brzegiem Morza Bałtyckiego, pomiędzy Kołobrzegiem i Koszalinem. Tradycje letniskowe w Ustroniu Morskim mają już ponad 100 lat, kiedy to miejscowość stała się jednym z najpopularniejszych letnisk na wybrzeżu Bałtyku.

Dziś Ustronie Morskie posiada jedną z największych baz noclegowych w tej części wybrzeża i nieustannie rozwija się turystycznie i noclegowo. Co roku powstają nowe pensjonaty, hotele, osiedla domków letniskowych na wynajem jaki i przybywa kwater prywatnych i apartamentów. Na przestrzeni kolejnych lat miejscowość będzie kontynuować dynamiczny rozwój jako jedna z najpopularniejszych letnisk nad Bałtykiem.

Największą atrakcją Ustronia Morskiego, są jego szerokie plaże, letnie kąpielisko ma długość aż 2100 m. Na długości kąpieliska turyści znajdą wiele dodatkowych atrakcji, dwa mola spacerowe oraz przystań rybacka. Kąpielisko w Ustroni Morskim wielokrotnie było odznaczane Białą Flagą, informującą o najwyższych standardach czystości wody.

Ustronie Morskiej jest miejscowa przyjazną osobą ceniącym aktywny tryb życia i odpoczynku. Poza możliwościami kąpieli morskich do dyspozycji są również inne atrakcje sportowe i około sportowe jak pole golfowe, western park, paintball, park linowy, ośrodek jazdy konnej, pływalnię, korty tenisowe, kręgielnię czy też stadion i boiska sportowe. W miejscowości znajduje się 15 kilometrowy szlak rowerowy – Pętla Ustrońska, oraz wiele mniejszych szlaków pozwalających wygodnie przemieszczać się i zwiedzać okolicę na rowerze.